english lang   česky lang2   français    deutsch
nadpis
   úvod
      prostředí
      ubytování
      termíny
   doprava
      vlastním vozem
      letecky
      zapůjčení vozu
   aktivity
      rybolov
      cyklistika
      turistika
      po moři motorovou lodí
      sběr lesních plodů
      koupání
      myslivost
      vodáctví
      mořský kajak
      relaxační pobyt
      návštěvy rašelinišť
      běžky
      brusle
      sněžný skútr
      program pro děti
   mapy
      obecná - Švédsko
      letecká - Palänge
   kam se vypravit
      okolí Palänge
      Norrbotten
      Finsko
      Norsko
   koupi domu
      vlastní dům ve Švédsku
   kontakt
      kontakt
  

 

Vzpomínáte si na knížku nebo seriál „Svědectví barevného ostrova“ (nebo také „My z ostrova Saltkraken“) od Astrid Lindgrenové ? A pamatujete si na den plný her na jednom ze Švédských ostrovů ? Podobné dobrodružství můžete dopřát i vy svým dětem. Kdo z dětí by nechtěl tábořit nebo přespat na vlastním ostrově uprostřed jezera v divočině, bránit ho proti pirátům (většinou rodičové), jíst právě ulovené ryby… Nebo se projet motorovou lodí, kterou sám řídí ? Pro projížďky si můžete vypůjčit  dětská kola.
Z  atrakcí „v centrech“ budou děti nadšené z  návštěvy centra dětského dovádění v Leos leklandu v Lulea, akvapark v Boden  nebo si tamtéž zahrát souboj dvou týmů s laserovými zbraněmi v labyrintu bunkru vytesaném v žulové hoře. Pokud si chcete některou atrakci dopřát, zde je jejich bližší popis:

  1.  Lulea – Leoslekland

Úžasný dětský areál s trampolínami, skluzavkami, prolézačkami, balónkovými „bazény“, děly vystřelující molitanové koule a další atrakce Vás čekají v Lulea.  Všechny atrakce jsou zabezpečeny velmi vysokou úrovní ochraných prvků, s jakou jsme se jinde nesetkali.

  1.  Boden – lasergames

Už jen vstup do areálu bunkru vytesaného v žulové hoře je impozantní. Od vchodu na úpatí skály do samotného centra hory procházíte asi 80 metrů dlouhou jeskyní. Samotný areál je překvapivě útulný. Každý hráč obdrží laserovou zbraň a vestu, do které musí protihráče laserovým paprskem zasáhnout. Všechny zásahy vyhodnocuje průběžně počítač a pokud se hry neúčastníte, můžete sledovat, jak si který hráč v reálném čase vede. Samotný sál je akčně členěný a zvlášť působivé je, pokud personál udělá kouřovou clonu ze suchého ledu. S jakým zaujetím hráči hrají a jak se nechají vtáhnout do hry nelze věrně popsat. To je třeba zkusit. Jen upozorňujeme, že v tomto případě, pokud budou chtít děti hrát znovu, tatínkové dětem velmi rádi vyhoví…

  nahoru