english lang   česky lang2   français    deutsch
nadpis
   úvod
      prostředí
      ubytování
      termíny
   doprava
      vlastním vozem
      letecky
      zapůjčení vozu
   aktivity
      rybolov
      cyklistika
      turistika
      po moři motorovou lodí
      sběr lesních plodů
      koupání
      myslivost
      vodáctví
      mořský kajak
      relaxační pobyt
      návštěvy rašelinišť
      běžky
      brusle
      sněžný skútr
      program pro děti
   mapy
      obecná - Švédsko
      letecká - Palänge
   kam se vypravit
      okolí Palänge
      Norrbotten
      Finsko
      Norsko
   koupi domu
      vlastní dům ve Švédsku
   kontakt
      kontakt
  

 

 

Jezera – turistika, projížďky lodí a rybaření
Nejbližší jezera (stejně jako moře) jsou pro rybolov volně přístupná bez nutnosti kupovat povolenku. Nejvděčnější je lov štik a okounů, ale právě z místního jezera Stämsjön pochází rekordní pstruh, jehož fotografie je zařazena do fotogalerie. Všechna jezera jsou snadno dostupná pěší turistikou, autem i na kole. Na jezeře Storträsket jsou pro naše klienty připraveny loďky. A v létě se přesvědčíte, jak příjemné je vykoupat se pod polárním kruhem. Můžete pozorovat vodní ptáky nebo si počkat na svou kapitální štiku. A nechat na sebe působit atmosféru severu, kdy budete při zapadajícím slunci na loďce na jezeře úplně sami a ke břehu se přijde napít los.

Řeka Kalix
Nespoutaná, lososovitá, 461 km dlouhá řeka bez jakékoliv vodohospodářské stavby pramenící pod nejvyšší horou Švédska Kebnekaise. Naši klienti se mohou každoročně přesvědčovat, že je nejen velice atraktivní pro rybáře, ale i vodáky. Průměrný průtok je 289 m3, při jarních průtocích můžete třeba na vodopádu Jokkfall pozorovat i průtoky kolem 800m3/s. Každou vteřinu zde tedy proteče 800 tun vody. Mezi lokality atraktivní pro návštěvu můžeme doporučit také peřeje Kamlunge nebo Rian vzdálené pouze několik kilometrů nad městem Kalix.

Maják
Maják ve Storön patří k oblíbenému cíli ať už na kole, nebo automobilem. Pokud se pro cestu rozhodnete, čeká vás příjemná projížďka cca 25 km podél pobřeží zakončená procházkou až přímo k věži majáku na skalnatém výběžku s výhledem na otevřené moře.

Kalix – skanzen
Ukázka švédské usedlosti s mnoha řemeslnými dílnami z doby, kdy jediná platná síla byla lidská či koňská. Můžete si projít rozsáhlý statek vybudovaný houževnatým severským rodem. K vidění je pekárna, stolárna, tkalcovna, sýpka… a přístupný je i hlavní obytný dům

Sportcity
Velmi krásný bazén, jako všechno v Norrbotten nepřelidněný, v ceně i sauna a celá vstupenka za velmi příznivých cenových podmínek. Pro náročnější je možnost objednat separé saunu s vířivkou a zázemím pro občerstvení s výhledem na řeku. A samozřejmě i s možností si odskočit do velkého bazénu.

Detail Detail


Detail Detail


Detail

  nahoru